Czy warto prowadzić sklep w modelu SaaS?

Oprogramowanie e-commerce działające na zasadach modelu SaaS, pojawiło się na rynku stosunkowo niedawno – jakieś kilka lat temu. Poniżej przedstawiamy zalety tego systemu z punktu widzenia jego użytkownika.

Relatywnie niski koszt

Sklep w modelu SaaS jest stosunkowo tani. Użytkownik korzystający z oprogramowania SaaS zwykle rozlicza się z dostawcą w oparciu o system abonamentowy. W zamian za to, dostawca zobowiązuje się na pełne wsparcie techniczne swojego produktu (instalację, utrzymanie, serwis itd). Co więcej – zapewnia on stabilność działania swojego produktu.

Brak infrastruktury po stronie Klienta

Sklep w modelu SaaS nie wymaga ani instalacji, ani tym bardziej utrzymywania drogiej infrastruktury IT. Posunięcie to znacznie obniża koszty, które – dzięki systemowi abonamentu – są rozłożone w czasie i nie są aż tak dużym obciążeniem dla Klienta.

Praca zdalna

Oprogramowanie w modelu SaaS jest dostępne z każdego miejsca w świecie. Użytkownik ma możliwość pracy zdalnej, co oznacza, że do pracy jest mu potrzebna jedynie przeglądarka (zarówno w wersji mobilnej, jak i tradycyjnej).

Stabilność

E-commerce w modelu SaaS są z reguły odporne na czynniki zewnętrzne, w postaci chociażby klęsk żywiołowych. Infrastruktura serwerowa w przypadku modelu SaaS jest rozłożona w szerokim obrębie geograficznym, co minimalizuje ryzyko ogólnej awarii systemu na wskutek problemów lokalnych.

Kopie zapasowe

Oprogramowanie w modelu SaaS stale aktualizuje kopię zapasową sklepu. Oznacza to, że ewentualny błąd krytyczny nie doprowadzi do zaniku efektów naszej pracy a wszystkie dane zostaną z powodzeniem przywrócone w minimalnie krótkim czasie.

Jeśli masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do zasadności instalacji i prowadzenia sklepu w modelu SaaS, koniecznie przeczytaj więcej na jego temat na stronach twórców tego oprogramowania.

This entry was posted in wybór oprogramowania and tagged , . Bookmark the <a href="http://www.info-prog.pl/czy-warto-prowadzic-sklep-w-modelu-saas/" title="Permalink to Czy warto prowadzić sklep w modelu SaaS?" rel="bookmark">permalink</a>.

Dodaj komentarz